Tytuł: Zabawy z niemowlakami na każdy dzień
Autor: Jackie Silberg

Wydawnictwo: K.E. Liber
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 392
Format: B5
ISBN: 978-83-60215-81-4

Zabawy w wieku niemowlęcym są niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka i budowania jego późniejszych zdolności przyswajania wiedzy.
Odkrywając coraz więcej faktów na temat mózgu potwierdzamy znaną od dawna wiedzę – jeśli dzieci tworzą oparte na miłości i wsparciu relacje zdorosłymi, są zachęcane do odkrywania i doświadczania otoczenia, wówczas będą lepiej przygotowane do procesu nauki, który będzie zachodził u nich przez całe życie.
Książka ta zawiera proste, przyjemne gry i zabawy stymulujące wczesny rozwój umysłowy i motoryczny dzieci, gotowe do zastosowania o każdej porze dnia i w każdym miejscu – w domu, n dworze lub w podróży. Pomaga rodzicom rozwijać umiejętności dzieci poprzez radosną zabawę.
Gry i zabawy podzielono ze względu na rozwój umiejętności fizycznych, emocjonalnych oraz myślenia i rozumowania.
Rozdziały w książce podzielone są na następujące trzy okresy: od narodzin do trzeciego miesiąca, od trzeciego do szóstego miesiąca, od szóstego do dziewiątego i od dziewiątego do dwunastego miesiąca życia. Każdy rozdział przedstawia typowe dla tego wieku etapy rozwoju oraz gry i aktywności, które rozwijają umiejętności potrzebne by osiągnąć dany etap.

Niemowlaki nie potrzebują drogich zabawek. Potocz dziecku piłkę aby rozwijać jego koordynację mięśniową. Śpiewaj piosenki i mów do dziecka aby rozwijać jego zdolności językowe. Układaj wzory z pudełek lub klocków aby rozwijać jego zdolności matematyczne.

źródło opisu: Wydawnictwo K.E. Liber
źródło okładki: http://keliber.pl/product.php?id_product=57

 

Back to Top